Apie mus

Darbo svarba vienuoliniame gyvenime

Darbas nuo pat pirmųjų vienuolinių bendruomenių atsiradimo yra neatsiejama vienuolinio gyvenimo dalis. Kaip vienai iš daugelio žmogiškojo būvio dalių, darbui skiriama derama vieta tarp kasdienių veiklų, suvokiant ekonominę darbo naudą, tačiau pirmumą teikiant dvasinei jo vertei. Dirbamas su kitais ir dėl kitų, darbas padeda kurti bendrystę, daug ko išmokti, peržengti savo ribas, nuolatos visapusiškai augti. Vienuolių darbas niekada neturi tapti vergiškas, savitikslis, nužmoginantis, todėl visada bus gana paprastas, nesudėtingas, tačiau kartu ir labai kūrybiškas, dažnai pažymėtas asmenine žyme, saikingas, originalus, nes atliekamas ne masinės gamybos mašinomis, o žmogaus rankomis arba nuo žmogaus priklausančia technika. Jis visada bus tik priemonė, tarnaujanti aukštesniam tikslui.  

Kaip viskas prasidėjo

Atsimenu tą akimirką, kai pirmą kartą pamačiau keletą vienuolių pagamintų rankdarbių. Tai buvo kryželiu siuvinėti atvirukai, vąšeliu nertos servetėlės ir rožiniai. Mane sužavėjo, kaip kruopščiai ir dailiai jie buvo pagaminti, visiškai nepanašūs į masinės gamybos prekes. Norėjau juos parodyti visam pasauliui! Tokie patys jausmai lydėjo ir vėliau, apžiūrint kitų vienuolijų gaminius – nuostabą kėlė jų įvairovė, džiugino išradingumas ir autentiškumas, radęsi tęsiant seną vienuolinę rankų darbo tradiciją. O šalia tų nuostabių gaminių mačiau žmones, kurie juos pagamino – šiltus, šviesius, atvirus ir… su puikiu humoro jausmu! 

Panorau kuo nors prisidėti, kad jų darbus pamatytų ir daugiau žmonių, todėl įkūriau elektroninę parduotuvę Pagamintavienuolyne.lt – erdvę, kurioje susitinka įvairius rankdarbius gaminančios vienuolijos ir Jūs, ieškantys ypatingų dalykų. Čia rasite rankomis pagamintų originalių bei ilgaamžių gaminių, kurie džiugins ir gražiai sens kartu su Jumis.

Tikiu, kad daugeliui tai taps maloniu atradimu!

Su šiltais linkėjimais,
Indrė Grybauskienė